Užijte si relax z rukou odborníka
Masáže Lavovými kameny

Masáž lávovými kameny: Je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa), nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Tato masáž dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxu.

BLAHODÁRNÉ ÚČINKY MASÁŽE:

Hluboce relaxuje a harmonizuje,podporuje imunitní a lymfatický systém

Postupně prohřívá celé tělo,zlepšuje metabolizmus látkové výměny,pomáhají při otocích zaviněné přílišným zadržováním tekutin v těle

Pomáhá detoxitaci organismu,zlepší koncentraci a spánek

Vyrovnává energii v těle,snižuje bolest a zmírňuje křeče ve svalech

Odstraňuje bolesti krční páteře,bolestí zad,premenstruačního syndromu,podporuje krevní oběh.

Základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie umocňuje pocit kliku a pohody. V této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny (čakry, energetické dráhy), tak i prvků havajské masáže. Pracuje se zde především na stresových drahách. Tuto terapii bychom mohli charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou (i pro maséra). Teplota ohřevu je v rozmezí cca 45-55 stupňů. Magic hot stones by se dalo přeložit jako „magické horké kameny“, nebo také jako „kouzelné“ či „pohádkové“.

KONTRAINDIKACE:

Vyhněte se horkým kamenům v případě,že jste diabetik,epileptik nebo trpíte kardiovaskulárnimi chorobami.Tento druh masáže není vhodný pokud jste těhotná nebo menstruujete,křečové žíly-pokud se jedná o masáž nohou-teplo škodí chlad je účinný.Akutní astma,neuropatie apod.

Poradenská a konzultační činnost

Jak předcházet bolesti zad: Využijte poradenskou a konzultační činnost. Bolesti zad souvisí se správným držením těla a pohybem. Držení těla a pohyb jsou problémem klienta, jehož odstranění za něj nemůže nikdo převzít. Mou úlohou je vysvětlit základy správného držení těla a ukázat, jak je možné se aktivně podílet na svém uzdravení- Jak správně stát, chodit,správné držení těla při práci, v sedě, správné zvedání předmětů ze země, v jaké poloze spát, aby vaše záda si odpočinuly. Jak posílit svaly břišního a zádového svalstva.

Praktické ukázky správného držení těla,při různých činnostech jako je zvedání, sezení atd.,najdete v galerii.

Relaxačni masáže

Relaxační masáž: Odbourává stres,uvolňuje psychické vyčerpání, navozuje příjemné uvolnění organismu. Masáže působí blahodárně na Váš centrální nervový systém, zklidňují a regeneruji ztuhlé a unavené svaly, které jsou jednostranným zatížením přetěžovány nebo naopak nedostatkem pohybu či napětím vyvoláným stresem -to se týká především svalstva šíje a zad. Dopřejte si odpočinek a relax s příjemnou relaxační hudbou ,kde odbouráte stres a napětí Vašeho těla.

Před masáží je možno využít nahřátí parafínem,soluxem nebo lávovými kameny.Nahřátí slouží k prohřátí a uvolnění masírovaných oblastí a tím dochází ke zvýšení účinku masáže.Nahřátí působí jako mini sauna,kdy dochází k pozvolnému předáváni suchého tepla k hloubkovému prohřáti,které vyvolává reakce termoregulečního typu a v důsledku dochází ke zlepšení prokrvení ošetřovaného místa a tím k stimulaci regenerace tkání a uvolnění svalových spazmů.

KONTRAINDIKACE NAHŘÁTÍ :

otevřené řezné rány a jiné rány oblasti zanícené pokožky periferní vaskulární onemocnění, při kterých je oslabená cirkulace oblasti akutních zánětů nebo v oblasti , kde je snížená citlivost vjemů při pocitu velkého horka nebo chladu , protože může naznačovat zdravotní problémy

Masáž Reiki

REIKI ve fyzioterapii: Reiki je metoda přirozeného léčení.Předáváním energie intenzívně pročisťuje tělo,tlumí bolest,umožňuje hlubokou relaxaci a navozuje pocit harmonie.Aktivuje samoléčebný proces organizmu,pomáhá uvolňovat emocionální bloky a zlepšuje mimosmyslové vnímání. Působení probíhá předáváním léčivé energie přiložením dlaní na chodidla,popřípadě na jiné části těla.

Někdo cítí Reiki jako teplo vycházející z rukou,v některých místech až horko,někdo brnění,pulzaci,chlad.Méně citliví jedinci nemusí sledovat nic výrazného, ale organismus si přesto bere tolik energie kolik potřebuje.Přibližně 45 minut klient klidně leží a přijímá životodárnou energii,15 minut relaxuje.Předáváním Reiki je možno také doplnit každou masáž a to po dobu 20 minut následuje krátká relaxace.

masáž zad

Masáže zad: Jsou prastarý způsob,jak pomocí příjemných doteků uvolnit tělo,ztišit rozbouřené myšlenky a celkově se zklidnit. Při únavě a vyčerpání snad neexistuje nic lepšího než masáž-už jemné pohlazení stačí k tomu,že pokožka vyšle signál mozku,aby začal vylučovat hormony štěstí.Hnětení natahuje svalová vlákna,tření podporuje prokrvení a klepání zvyšuje kromě prokrvení i svalové napětí.

Před masáží je možno využít nahřátí parafínem,soluxem nebo lávovými kameny.Nahřátí slouží k prohřátí a uvolnění masírovaných oblastí a tím dochází ke zvýšení účinku masáže.

Medova masaž

Na pročistění organismu: Masáž medem zbavuje tělo zbytečného odpadu a váže jedovaté látky.nechte si promasírovat záda,tam se nacházejí reflexní zóny,které následně stimulují ostatní orgány.Masáž je výborná především proto,že pomáhá k odstranění toxinů z těla a působí tedy detoxitačně.

Med se nanáší na záda a postupně se rozprostře po celé ploše.Masáž se provádí dlaněmi,kdy se dlaně k podložce jakoby přilepují a poté zase odlepují,přičemž průzračný zlatý med se postupně mění v našedlou až tmavošedou hmotu.To svědší o tom,že toxiny se již z těla uvolnily.Je dobré ji zopakovat 3x za sebou v odstupu dvou dnů.Medová masáž může také pomoci při stresu,chronických nemocech,při nezdravém životním stylu a rovněž působí proti stárnutí.Dochází při ní totíž nejen k uvolnění kožních pórů,ale také k důkladnému prokrvení pokožky.Kromě výborných účinků na pleť zároveň celý organismus uvolňuje.Po masáži se kůže otře teplým mokrým ručníkem.Je dobré se ten den nesprchovat.